KONTAKT Z DORADCĄ: +48 601 176 177 PN - PT: 7:00 - 22:00 SO - ND: 8:00 - 16:00


TRISTAR
POWERVAN 2
index prędkości:
R - max 170 km/h
index nośności:
99 - max 775 kg
gwarancja:
2 lata od daty zakupu
efektywność paliwowa:
C
przyczepność na mokrej nawierzchni:
C
zewnętrzny hałas toczenia:
71
rok produkcji:
2018
dodatkowe oznaczenia:
BRAK
OPINII
cena: 172zł
ilość:
dostawa gratis!
WYSYŁKA W 24H

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1222/2009, etykietowanie opon do samochodów osobowych i dostawczych ma obowiązywać od 1 listopada 2012 r. Nowe zasady wprowadzane przez Unię Europejską, nakazują producentom obowiązkowe etykietowanie opon. Oznaczenia odpowiednio kategoryzują opony oraz określają ich wpływ na wydajność paliwową, bezpieczeństwo oraz poziom generowanego hałasu. Dzięki etykietom kierowcy mają natychmiastowy i czytelny dostęp do danych, które znacznie wpływają na wybór opon. Kategoryzacja ogumienia mieści się w siedmiostopniowym przedziale literowym od "A" do "G", gdzie "G" to wynik najgorszy, natomiast "A" najlepszy. Poszczególne symbole graficzne określają ważne osiągi: wydajność paliwową, bezpieczeństwo oraz poziom generowanego hałasu.

Efektywność paliwowa

Po lewej stronie etykiety znajduje się skala klasyfikacji efektywności energetycznej mówiąca o wpływie opony na zużycie paliwa oraz związanej z tym emisji CO2. Pokonanie oporów toczenia ogumienia pochłania średnio 20% paliwa spalanego przez pojazd. Obniżenie oporów toczenia może znacząco przyczyniać się do ogólnej poprawy efektywności energetycznej transportu drogowego i do zmniejszenia emisji CO2 z nim związanych. Wartość współczynnika oporu toczenia opony jest mierzona na maszynie symulacyjnej i decyduje o klasie efektywności energetycznej opony. Jaka jest różnica między oponami klasy A i G? Opony znacząco różnią się pod względem oporu toczenia, który jest stopniowo zmniejszany poprzez technologiczne ewolucje kolejnych generacji opon. Różnica w zużyciu paliwa dwóch aut osobowych, jednego wyposażonego w opony klasy A i drugiego z oponami klasy G, jest znacząca, ponieważ sięga nawet 0,5 l/100 km. Roczna oszczędność paliwa to ok. 80 litrów (przy rocznym przebiegu 15 000 km).

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Skala znajdująca się po prawej stronie etykiety przedstawia klasy przyczepności opon podczas hamowania na mokrej nawierzchni. Pomiary przeprowadza się na pojeździe w warunkach określonych odpowiednim regulaminem, w którym zdefiniowane zostały m.in. prędkość, charakterystyka toru, grubość warstwy wody czy temperatura. Skala powstała poprzez porównanie osiągów testowanych opon do osiągów opony wzorcowej. Jaka jest różnica między oponami klasy A i G? Różnica długości drogi hamowania na mokrej nawierzchni samochodu wyposażonego w opony klasy A i samochodu z oponami klasy G wynosi 18 metrów. Dystans równy czterem długościom samochodu

Zewnętrzny hałas toczenia

Hałas spowodowany przez ruch uliczny jest jedną z głównych uciążliwości. Dolna część etykiety przedstawia poziom zewnętrznego hałasu toczenia opony pojazdu, wyrażony w decybelach (należy zauważyć, że nie jest to poziom hałasu słyszanego przez kierowcę wewnątrz pojazdu).


- Doświadczenie w projektowaniu opon w połączeniu z pasją motoryzacyjną sprawiło, że belgijska marka TRISTAR jest gwarancją wysokiej  jakości opon produkowanych w Chinach. Każdą oponę TRAISTAR cechuje bezpieczeństwo, komfort i trwałość. TRISTAR oferuje szeroką gamę atrakcyjnych wzorów bieżnika o doskonałych parametrach jezdnych. W ofercie znajdują się opony do samochodów osobowych, High Perfomance, Ultra High Perfomance, 4x4/SUV, Van, opony zimowe, jak również opony radialne do samochodów dostawczych i ciężarowych.


- Opona POWERVAN 2 to letnia opona klasy ekonomicznej. Ten model opon koncernu TRISTAR przeznaczony jest dla samochodów dostawczych. Oferuje komfortową i bezpieczną jazdę zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni.


- W porównaniu do swojej poprzedniczki wykazuje lepszą przyczepność na każdej nawierzchni oraz wolniejsze zużycie bieżnika. Konstruktorzy firmy TRISTAR 2 wykorzystali najnowocześniejsze technologie podczas projektowania nowego modelu. Pierwszym rozwiązaniem było wzbogacenie mieszanki gumowej o specjalny komponent. Jest to zmodyfikowany rodzaj sadzy, który wzmacnia mieszankę. Opona uzyskała o 30% wyższą odporność na zużycie w porównaniu do konkurencyjnych modeli. Zredukowano również opory toczenia. Do mieszanki dodano również krzemionkę, która poprawia zachowanie opony na mokrej nawierzchni, szczególnie w niższych temperaturach. Dzięki nowoczesnej rzeźbie bieżnika uzyskano optymalną kierowalność w każdych warunkach.


- Poprawiony kształt klocków bieżnika w zależności od wielkości różnicuje kąt ustawienia krawędzi. W efekcie uzyskano dużą sztywność opony oraz większą powierzchnię kontaktu z podłożem, czego rezultatem jest bardziej płynna jazda. Nowa technologia to optymalny kształt stopki, który zapewnia poprawne przyleganie opony do krawędzi felgi. Opona TRISTAR gwarantuje lepsze prowadzenie i wyższy komfort jazdy w porównaniu do swoich konkurentów z klasy. Opona przez dłuższy czas zachowuje fabryczny owal. W wewnętrznej budowie opony wykorzystano stalowe opasania pod bieżnikiem. Zwiększają one wytrzymałość opony. Aby utrzymać ich właściwy kształt zastosowano spiralne, bezłączeniowe przekładki nylonowe. Opona nawet przy wysokich prędkościach zapewnia precyzyjne sterowanie.


- W oponie TRISTAR POWERVAN 2 wykorzystano również nową technologię, która polega na optymalizowaniu kształtu osnowy w zależności od warunków pracy. Uzyskano równomierne naciski, niższe zużycie paliwa oraz dłuższe przebiegi.

Nie dodano jeszcze opinii, bądź pierwszy!

Zobacz również

Inne opony w rozmiarze 175 / 80 / R14C
Matador
MPS330 MAXILLA 2
index prędkości:
P - max 150 km/h
index nośności:
99/98
gwarancja:
5 lat od daty zakupu
parametry:
E
C
72
BRAK
OPINII
cena: 248zł
ilość:
dostawa gratis!
WYSYŁKA W 24H
MIRAGE
MR-200
index prędkości:
R - max 170 km/h
index nośności:
99/98
gwarancja:
2 lata od daty zakupu
parametry:
E
B
72
BRAK
OPINII
cena: 135zł
ilość:
dostawa gratis!
WYSYŁKA W 24H